БГНЕС
Палермо и Дженоа си подрязаха взаимно краката
Палермо и Дженоа не се победиха в последния мач от 11-я кръг на Серия А и завършиха наравно 0:0. Хиксът не помогна на нито един от двата състава, които имаха шанс за сериозно преместване нагоре в класирането, ако бяха взели три точки. При успех Дженоа щеше да се изравни с четвъртия Милан, а Палермо – да диша във врата на челниците.
На точката обаче повече се зарадваха гостите, тъй като се отърваха с най-малкото. Палермо имаше претенции за дузпа, а и доста голови положения, но не успя да реализира нито едно.
Едисон Кавани пропусна едни от най-чистите ситуации за домакините, докато Марк Брешано и Хавиер Пасторе нямаха късмет срещу резервния вратар на Дженоа Алесио Скарпи. Скарпи като цяло се представи много добре и спаси всичко пред себе си. Палермо доминираше, и Фабрицио Миколи също пропусна на няколко пъти.
През второто полувреме за Дженоа се появиха Ернан Креспо и Джузепе Скули, и двамата оживиха атаката на гостите, но и те, и Родриго Паласио се провалиха в опитите си да отключат вратата на Палермо.
Добави ни в предпочитани източници в Google