Воденият от Христо Стоичков отбор Мамелъди Съндаунс се наложи с 1:0 като гост на Мпумаланга Блек Ейсес в среща от 16-ия кръг на първенството на Южна Африка. С тази победа Съндаунс събра 25 точки и се изкачи на 5-о място в класирането, на 3 точки от 2-ия Аякс (Кейптаун). Начело в класирането е Суперспорт Юнайтед с 33.

Единственото попадение вкара Лебоханг Мокоена в 25-ата минута. Отборът на българския треньор Христо Стоичков, беше лишен днес от доста от титулярите си, но въпреки това наложи сериозно превъзходство преди почивката. Най-добрият им футболист Катлего Мфела изработи попадението, след като нахлу по дясното крило и стреля. Най-съобразителен при отбитата топка беше Мокоена, който я прати в мрежата.

След почивката домакините се вдигнаха да търсят изравняването и създадоха доста опасности пред вратата на Съндаунс. Вратарят им Брайън Балой обаче показа висока класа и спаси всичко.