Литекс се наложи с 4:0 над Черно море в последния мач от 23-я кръг на А група, и добави важни три точки към актива си по шампионския път. Ловчанлии отново са на четири точки пред втория в класирането Локомотив София, и на цели 10 пред третия ЦСКА. Черно море пък продължава да си дели шест-седмо място с Миньор Перник.

Литекс си подкова победата още в началото на мача, и не повтори грешките си от предишни срещи, реализирайки положенията си през първите 45 минути.

В четвъртата минута Александър Барт реализира второто си попадение този сезон. След центриране на Христо Янев от пряк свободен удар, отляво на наказателното поле, успоредно на вратата, защитникът бе непокрит и безпроблемно се разписа от два-три метра с глава.

Литекс владееше повече топката, но постепенно Черно море успя да поизравни играта към средата на полувремето. Изнесеният напред Георги Божилов обаче твърде рядко получаваше добри възможности да затрудни Родриго Галато.

В 36-та минута домакините материализираха от своя страна създадените положения. Уилфред Нифлор центрира отдясно, много технично, Ивелин Попов овладя, от десетина метра се обърна и стреля точно във вратата.

На почивката Велизар Попов пусна в игра Йордан Юруков и Ели Маркес, което даде повече офанзивен вид на играта на Черно море и варненци сътвориха интересни неща в половината на Литекс, макар и отново без завършващи удари.

Ловчалнии опитваха далечни удари от всякакви позиции, и имаха успех на два пъти. Първо в 79-та минута Дока матира Илго Пиргов, и прати топката под плонжа му, а десет минути по-късно Уилфред Нифлор отново извън границите на пеналта стреля точно за крайното 4:0.

Добрата новина за старши треньора Ангел Червенков бе завръщането в игра на Том, който продължително време лекуваше контузия. Един от основните полузащитници на Литекс – Христо Янев обаче си изпроси още един жълт картон и ще пропусне следващото гостуване на ловчанлии в София на Славия. От състава заради наказание ще липсва и тарана Уилфред Нифлор.