Отборът на Астън Вила се добра до равенство 2:2 с Евертън с автогол в последната минута на срещата. За домакините от Бирмингам цял мач игра българският национал Стилиян Петров. В последните секунди на срещата Петров получи и жълт картон.

Двата тима, които се борят за място в Европа през следващия сезон, предложиха интересен футбол, но в крайна сметка никой не успя да добави три важни точки към актива си.

В 15-ата минута на мача Стилиян Петров пробва изстрел по посока вратата на Тим Хауърд, но ударът му бе блокиран от Силвен Дистен. Резултатът в мача бе открит в 23-ата минута, а първият гол падна във вратата на Астън Вила. Нападателят на Евертън Тим Кейхил даде преднина на своя тим, а попадението му се оказа единствено за първата част.

Възпитаниците на Мартин О’Нийл се върнаха в мача в 72-ата минута, когато Габриел Агбонлахор изравни след асистенция на Джеймс Милнър. Само шейсет секунди по-късно обаче отново Кейхил разочарова бирмингамци след нов гол. Финалния натиск на домакините обаче доведе до желания резултат и в последната минута Вила стигна до изравняване. То дойде след автогол на бранителя на карамелите Фил Йегиелка.

След равенството двата тима запазиха местата си във временното класиране. Астън Вила заема седмата позиция, а Евертън е осми.

В друг мач от програмата Уигън и Портсмут не успяха да си вкарат гол за 0:0.