Първата ракета на България Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в германския град Марбург с награден фонд 30 хиляди евро и гостоприемство.

19-годишният квалификант Димитров наниза 16 аса и победи в оспорван мач поставения под номер 1 Грега Земля (Словения) с 3:6, 6:3, 7:6(0) след 2:04 часа игра.

Земля стартира по-добре срещата и след ранен пробив поведе с 3:0, което се оказа достатъчно за успеха в първия сет.

Във втората част пък Димитров реализира първия си пробив в четвъртия гейм и нямаше проблеми да изравни резултата.

В решаващия трети сет българин пропиля аванс от 3:1, след което се стигна до тайбрек, в който хасковлията беше безапелационен и не даде дори точка на съперника си.

Така Димитров заработи 18 точки за класацията на АТП и 875 евро, а следващият му съперник ще бъде определен от мача между номер 8 в схемата Гастон Гаудио (Аржентина) и Павол Червенак (Словакия).