Женският национален отбор на България по баскетбол победи и във втората си контрола тима на Великобритания - този път с 80:79 точки.

Срещата се проведе днес в залата в Правец. Въпреки, че редовното време завърши 71:70 за България, двата тима изиграха допълнителни пет минути. Гостенките стигнаха до обрат в едва в последната част, но това не им бе достатъчно, за да стигнат до победата.

Домакините поведоха с 11 точки още след първите 10 минути - 26:15. През втората част аванса на България достигна 15 точки - 34:19, но след това се отпусна и позволи на съперничките да намалят пасива си на 4 точки на почивката - 37:41.

Гостенките спечелиха втората четвърт с 22:15. През третата част националките на Великобритания продължиха да намаляват пасива си и след 30 минути изоставаха с 3 точки - 52:55. В последната част гостенките стартираха със серия от 9:1 и за пръв път в мача поведоха в резултата - 61:56. Лошата игра на българките продължи и след това и преднината на Великобритания достигна 8 точки - 64:56, след като националките ни вкараха едва 3 точки за повече от 6 минути игра.

До края на мача България подобри играта си. Първо намалихме пасива си до 2 точки - 66:68 след тройка на Христина Иванова 1:48 минути преди сирената,а след това изравнихме с два наказателни удара на Елена Янкова. Последва тройка на Лиляна Илиева и България поведе с 3 точки - 31 секунди преди края. Нашият тим запази преднината си от една точка - 71:70, а в допълнителните пет минути резултата бе 9:9 и националките ни спечелиха с 80:79.

Най-резултатни за България бяха Доника Ходжис с 14 точки, по 9 добавиха Зоя Станоева и Христина Иванова. За съперничките ни се отличиха Шантал Хенди с 12 точки и Джоана Лидъм с 10.

Вчера в Правец възпитаничките на Хосе Мария Бусета победиха с 64:61 точки след 26 точки на новото попълнение - натурализираната американка Доника Ходжис.

Утре от 17.30 часа двата тима ще изиграят трета контрола по между си отново в Правец, където българките са на подготовка преди европейските квалификации.