Литекс вече е с пълен спектър от резултати на лагера в Холандия. Ловчанлии, които дотук имаха равен и победа, загубиха с 1:2 от третия в датското първенство Брьондби. Единственото попадение за шампионите бе дело на Дока Мадурейра в края на първото полувреме. Една от главните опасности за „оранжевата” врата бе братовчедът на датския национал Даниел Агер – Николай.

Резултатът бе открит в 14-та минута, когато Осман Ялоу изскочи зад защитата на Литекс, премина Галато и пращи топката в мрежата. По-добрите положения след попадението за Брьондби бяха в полза на българския състав, като включвания на защитниците Ивайло Петков и Николай Бодуров доведоха до две страхотни ситуации за гол. Изравнително попадение падна в 39-та минута, след добра „оранжева” атака. Том проби отдясно, премина през двама датски играчи и от аут линията подаде към Дока, който от ъгъла на малкия пеналт с топовен шут прати топката в мрежата.

На почивката Ангел Червенков пусна в игра Георги Миланов и Александър Барт, на местата на Ивелин Попов и Дока. Само три минути след подновяването на играта обаче Брьондби успя да поведе отново. Гамбийският нападател Ялоу намери Медсен в наказателното поле на Литекс, и той вкара за 2:1 след силен удар с десния крак. В 52-та минута българският щаб имаше претенции за дузпа, но реферът не отсъди такава.

Георги Миланов, Христо Янев, а в края на мача и Момчил Цветанов пропуснаха да донесат равенство на Литекс срещу датския отбор. В 66-та минута Александър Барт бе изгонен, но съдията позволи на негово място да влезе Илия Миланов.

Литекс: 31. Родриго Галато, 3. Петър Занев, 6. Ивайло Петков, 22. Пламен Николов, 33. Николай Бодуров, 15. Дока (Барт 46`, Илия Миланов 66`), 19. Уилфред Нифлор (Брату 62`), 8. Том (Цветанов 58`), 10. Сандриньо (Янев 62`), 23. Небойша Йеленкович, 71. Ивелин Попов (Георги Миланов 46`)