Славия показа добра игра и победи с класическото 3:0 Локо Пловдив в контрола, играна в Банско като част от подготовката на двата отбора за новия сезон.

Отборът на Емил Велев показа, че поне на този етап е по-напред от своя съперник и заслужено стигна до категоричния успех след голове на Даниел Пеев, Илия Илиев и Жуниньо.

Резултатът бе открит след половин час игра, когато Дани Пеев с далечен изстрел вкара във вратата на „смърфовете”. Само 6 минути по-късно отново той бе главно действащо лице, след като съдията Ивайло Стоянов му показа втори жълт картон и трябваше да напусне терена. Предвид контролния характер на мача, на негово място в игра влезе Илия Илиев и отборите продължиха в пълен състав.

Именно Илиев вкара втория гол в мача, паднал в 79-та минута. Халфът пое топката отдясно в наказателното поле, направи няколко крачки и с точен удар вкара във вратата на Ставрев за 2:0. В самия край на мача Жуниньо оформи крайното 3:0.