Словения поведе с 2:0 победи срещу България след първия ден от срещата от втория кръг на група 2 на зона Европа/Африка за купа "Дейвис".

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби с 6:1, 1:6, 0:6, 3:6 от Блаж Кавчич във втория сингъл.

302-ият в света Димитров започна отлично мача и взе първия сет с 6:1, но до края Кавчич, който е със 145 позиции по-напред в ранглистата на АТП от хасковлията, доминираше и даде общо пет гейма на съперника си, за да триумфира след по-малко от два часа и половина игра.

В първия сингъл за деня на червените кортове в Оточец по-рано днес втората ракета Тодор Енев загуби от Грега Жемля с 3:6, 1:6, 6:2, 4:6 след около три часа на корта.

23-годишният словенец, който е 123-и в света, нямаше особени проблеми в първите два сета.

Постепенно обаче Енев, който е с 595 места по-назад от съперника си в класацията на АТП, се разигра. Той взе третия сет, а в четвъртия поведе с 3:0 и имаше предимство в четвъртия гейм, но допусна обрат.

За утрешния мач на двойки за Словения са заявени Лука Грегорц и Грега Жемля, а за България - Валентин Димов и Ивайло Трайков, но това не са окончателни заявки и те подлежат на промяна при решение на капитаните на отборите.