Мартин Петров се отличи с асистенция за победата на Болтън над Чарлстън Батъри с 2:0 в контролен мач, част от подготовката за новия сезон.

В 30-ата минута Петров, проби по левия фланг и направи чудесно подаване към Кевин Дейвис, който от воле простреля вратаря Кийт Уигънс.

Десет минути по-късно същата комбинация можеше да доведе до втори гол за английския тим, но този път центрирането на Петров, който отново бе най-изобретателен, дойде малко високо за Дейвис.

Веднага след това пък Чарлстън, който заема трета позиция във втора американска дивизия, можеше да изравни, но вратарят на Болтън Юси Яскелайнен отрази удара на Том Хайнеман.

На почивката Мартин Петров бе заменен от Рикардо Гарднър, който пък асистира за втория гол на Болтън. След негово подаване в 52-та минута друга резерва Тамир Коен прати топката в мрежата.

Друго ново попълнение на Болтън - Роби Блейк, можеше да направи резултата класически в 78-та минута, но неговият удар бе спасен.

Третият и последен мач на Болтън от северноамериканското турне ще бъде в сряда срещу Торонто.