Шведският Калмар, вероятен съперник на Левски в третия квалификационен кръг на Лига Европа, се наложи с 2:0 като гост на Дюгарден в среща от 15-я кръг на първенството. Така Калмар записа четвърти успех в последните пет мача на домашна сцена, но остана на шест място във временното класиране.

През седмицата шведите не успяха да победят молдовския Дачия в Лига Европа, и оставиха всичко да се решава следващия четвъртък на реванша. Победителят от сблъсъка ще се изправи срещу Левски на 29 юли и 5 август.

Любопитното е, че след седмица, в следващия кръг на шведската елитна лига, Калмар отново играе с Дюгарден, но този път като домакин.

В днешния двубой за Калмар се отличи Албиол Дауда, който вкара първия гол. Той откри резултата още в шестата минута, а гостите затвърдиха успеха си в 75-та с попадение на Даниел Мендеш.

Цял мач за Калмар игра роденият в България Емин Нури.

Съставът на Калмар: Ааландер, Аугустсон, Дауда (69` Мендеш), Ериксон (90` Бертилсон), Ланц, Ларсон, Нури, Ридстрьом, Сантош, Собралензе (90` Сакраменто), Вастаа