Алания Владикавказ записа трето поредно поражение в руската Висша лига. Иван Иванов и Иван Стоянов бяха титуляри и играха цял мач при 0:3 като гост на Локомотив Москва. Така след 13-я кръг двата руски тима с най-сериозно българско присъствие – Амкар и Алания – делят 12-13 място, с 12 точки в активите си.

Александър Алиев откри резултата още в 15-та минута от пряк свободен удар, и грешка на стената на Алания. Дмитрий Съичев се разписа на два пъти, в края на първото полувреме, и в самото начало на второто, за да оформи рано-рано крайното 3:0.

Георгий Габулов пропиля най-чистите положения за тима от Владикавказ през второто полувреме, а в 59-та минута пропусна и дузпа. Бразилският страж на Локомотив Маринато Гийерме отрази удара от бялата точка, както и всичко друго, отправено към него, за да може да се запази чистият резултат в полза на московчани.