Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за финала на турнира Фъчърс в германския град Дортмунд с награден фонд 15 хиляди долара и гостоприемство.

Поставеният под номер 4 Димитров победи преминалия през квалификациите и шести в схемата Давид Гофен (Белгия) с 6:1, 7:6(3).

19-годишният хасковлия стартира устремно и след пробиви в четвъртия и в шестия гейм той набързо спечели първия сет. Във втората част Димитров пропиля аванс от 4:2, а в последвалия тайбрек спечели шест поредни точки, за да поведе с 6:1, което се оказа достатъчно за успеха.

Така българинът заработи 19 точки за класацията на АТП и 1350 долара. В спора за титлата той ще срещне представителя на домакините Ян-Ленард Щруф.