Женският национален отбор на България записа първа победа в група С на квалификациите за Европейското първенство през 2011-та година. Момичетата на Хосе Мария Бусета победиха като домакини във втория кръг от групата Унгария с 68:57 (16:17, 16:11, 12:15, 24:14) точки.

Срещата бе доста равностойна през първите 20 минути. Отборът на България поведе с 10:4, но унгарките направиха обрат - 14:15 1:35 минути преди края. Гостенките водеха след първите 10 минути със 17:16.

Във втората част момичетата на Хосе Мария Бусета поведоха с 21:17, но унгарките изравниха - 21:21 и 23:23. След това до края на частта домакините имаха аванс в резултата и на почивката видеха с 4 точки - 32:28.

През третата част българките започнаха силно и поведоха със 7 точки - 36:29. След това обаче гостенките изравниха 36:36 и до края на частта се играеше кош за кош.

Българките поведоха с 44:40, но с тройка на Жофия Федвернеки Унгария губеше с една точка 43:44 след 30 минути игра.

Последната четвърт бе изключително драматична. Унгария поведе след кош на Жофия Федвернеки с 45:44 8:17 преди края на мача, но българките веднага изравниха след наказателен удар на Жаклин Златанова. Двата тима размениха няколко пъти водачеството си в резултата преди Зоя Станоева да вкара тройка за 51:49 6:45 минути преди сирената. Този резултат се запази в следващите две минути. Последва важен кош на Доника Ходжис за 53:49, а с два наказателни удара на Жаклин Златанова поведохме с 55:51 2:36 минути преди края.

До края Ходжис вкара нови два фаула за 57:52, Екатерина Димитрова добави един наказателен удар и България поведе с 58:53.

Последваха нови цели седем точни удара от наказателната линия за натурализираната американка и България спечели с 68:57, след като Златанова вкара тройка със сирената.

34 секунди преди края на пейката на унгарския отбор беше отсъдено техническо нарушение.

За България най-полезни бяха Доника Ходжис с 27 точки и Жаклин Златанова със 17 точки.

За Унгария Жофия Федвернеки записа 14 точки, 11 добави Тияна Кривачевич, а Дора Хорти завърши с дабъл-дабъл- 10 точки и 10 борби.

След края на двубоя старши треньорът на България Хосе Мария Бусета каза, че е изключително доволен от играта в защита на тима.

В другия мач от групата Финландия загуби от Турция с 60:74 (19:21, 16:16, 18:22, 7:15) точки.

В неделя България гостува на тима на Черна гора, който почиваше във втория кръг днес.