Трикратният шампион във Вашингтон Анди Родик напусна турнира „Лег Мейсън Тенис Класик” още в трети кръг, след загуба от Жил Симон с 3-6, 3-6. Това е най-ранното отпадане на американеца от надпреварата в столицата при всичките му участия там, като само през 2002-ра той отстъпи в същата фаза. Провалът на Родик във Вашингтон означава още, че от следващата седмица той ще изпадне от Топ 10 – за първи път от четири години насам.

След като и Марди Фиш и Джон Иснър отпаднаха, за първи път от 1969 година насам няма да има представител на домакините на четвъртфинал.

Родик, номер 9 в света тази седмица, призна, че се е чувствал „летаргичен” по време на мача със Симон. „Не се чувствам добре, нито физически, нито психически. Изобщо, през последните няколко седмици съм така,” сподели тенисистът, който се готви за US Open.

Марин Чилич победи Фиш с 6-4 4-6 6-2, Янко Типсаревич отстрани Алехандро Файа с 6-3 6-4, Ксавие Малис надделя над Иснър с 6-4 3-6 7-6 (7-5), а Томас Бердих спечели срещу Андрей Голубьов с 6-3 5-7 7-5. Давид Налбандиян също е четвъртфиналист, след 6-1 6-0 над Марко Чудинели. Феррандо Вердаско би Суийтинг с 6-4 7-5, а Маркос Багдатис изхвърли Иля Марченко с 6-3 6-7(5-7) 6-3.