Поставената под номер 10 рускиня Мария Шарапова победи с 6:4, 1:6, 6:2 своята сънародничка Светлана Кузнецова и се класира за втория кръг на турнира по тенис в Синсинати с награден фонд два милиона щатски долара.

Шарапова, 3-кратна шампионка от турнири от веригата "Големия шлем", направи пробив срещу Кузнецова в деветия гейм на първия сет. Въпреки загубата на първата част Светлана Кузнецова успя да спечели втория сет с 6:1 след само 30 минути игра.

Бившата номер едно в света Мария Шарапова поведе с 3:0 в решителната част, постигна нов пробив в сервиса на своята опонентка и успя да спечели мача с 2:1 сета. Миналата седмица Светлана Кузнецова спечели престижния турнир в Сан Диего.

В друга среща от първия кръг поставената под номер 11 италианка Флавиа Пенета спечели лесно с 6:4, 6:3 срещу китайката Цжън Цзе.

В среща от втория кръг номер едно в схемата Йелена Янкович (Сърбия) спечели с 6:4, 3:6, 6:1 срещу рускинята Вера Душевина. Сръбкинята защитава титлата си от Синсинати от миналия сезон.