Шампионката от Откритото първенство на САЩ Ким Клайстерс (Белгия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Синсинати с награден фонд 2 милиона долара.

Поставената под номер 4 Клайстерс победи трудно 11-ата поставена Флавия Пенета със 7:6(6), 6:4 за 1:48 час. Мачът не беше лесен за 27-годишната белгийка, която допусна 39 непредизвикани грешки и трябваше да наваксва пасив и в двата сета.

На полуфиналите тя ще се изправи срещу друга бивша номер 1 в света Ана Иванович (Сърбия), която показва отлична игра в Синсинати до момента.

Иванович разби квалификантката Акгул Аманмурадова от Узбекистан с 6:1, 6:3.

Сръбкинята, която се стреми към първи финал от март 2009 година, не даде нито една възможност за пробив на съперничката си и стигна до успеха само за 56 минути.

Рускинята Анастасия Павлюченкова записа девета поредна победа след 7:5, 3:6, 6:1 над номер 12 в схемата Янина Викмайер от Белгия.

Павлюченкова изоставаше с 1:5 в първия сет, но стигна до обрат след шест поредни гейма. Викмайер изравни след 6:3 във втората част, но до края взе още само един гейм и логично отпадна.

За място на финала Павлюченкова ще се изправи срещу бившата номер 1 в света Мария Шарапова (Русия).

Шарапова наниза 9 аса и се справи с французойката Марион Бартоли с 6:1, 6:4 за 82 минути.