Българският Амкар претърпя поредно поражение в руския шампионат, с което утежни ситуацията си в подреждането. Съставът от Перм загуби с минималното 0:1 като гост на Сибир.

Мартин Кушев и Захари Сираков започнаха мача като титуляри, но капитанът на руския тим бе заменен в 71-та минута от Сейичиро Маки. Третият българин Георги Пеев отново не попадна в групата, тъй като продължава да се възстановява след операция.

До 80-та минута Амкар удържаше положението за 0:0, но точно тогава защитата на гостите се пропука и се стигна до гол във вратата на Игор Усминский. След бърза контра на Сибир, Александър Дегтярев намери Игор Шевченко, който влезе в наказателното поле преодоля вратаря за 1:0.

След поредния загубен мач, Амкар се намира точно над чертата на изпадащите с едва 15 точки в актива си, докато Сибир е точно под състава от Перм с 12.