Севиля разгроми като гост Леванте с 4:1 в първия си мач за сезона в Примера дивисион и излезе начело във временното класиране, със заявка да бъде начело и след изиграването на всички мачове от първия кръг.

Началото на двубоя не вещаеше такъв край, тъй като Рубен Суарес донесе преднина на домакините в десетата минута с попадение от дузпа. Севилците обаче изравниха след само 120 секунди с гол на Алваро Конко, който в 62-ата вкара отново за 3:1, след като Алваро Негредо от дузпа в 28-ата също бе отбелязал за гостите. Точен за крайното 4:1 беше Ренато в 88-ата минута.

По-рано в събота Валенсия победи с 3:1 като гост Малага с две попадения на Хоакин и едно на новото попълнение Ариц Адурис, а Себастиан Фернандес се разписа за домакините.

И третият днешен мач бе спечелен от гостите, като Атлетик Билбао се наложи над Еркулес с 1:0 с гол на Фернандо Йоренте в 46-ата минута.