Руската тенис звезда Мария Шарапова достигна 1/8-финала на Открития шампионат на САЩ, след като победи 18-годишната представителка на домакините Беатрис Капра.

Шарапова не даде на съперничката си нито един сет - 6:0, 6:0. За да се класира на четвъртфинала, тя ще трябва да победи датчанката Каролин Возняцки, която отстрани представителката на Тайван Чжан Юнжан с резултат 6:1, 6:0.

Рускинята Светлана Кузнецова също продължава напред, след като се наложи над сънародничката си Мария Кириленко в третия кръг на US Open. Бившата победителка в този турнир победи с резултат 6:3, 6:4.

С този мач Кузнецова се реваншира за загубата от Кириленко на “Ролан Гарос“ по-рано тази година. Съперничка на победителката в осминафинала ще бъде Доминика Цибулкова от Словакия.