Съперникът на Левски в Лига Европа Гент победи с 5:3 Зулте Варегем в мач от 6-тия кръг на белгийското първенство. Три дни, след като загуби с 1:2 от Левски, Гент се утеши с трите точки срещу Зулте.

Двубоят бе изпълнен с интересни моменти, като освен осемте гола, имаше и два червени картона.

Мачът започна отлично за домакините, които откриха във 2-та минута чрез Вилс, а автогол на Стеркс в 20-та удвои преднината им. Валденброек върна един гол за Варегем до края на полувремето, а Маревал получи втори жълт картон и остави Зулте с човек по-малко на терена. Въпреки това Хиланд изравни резултата в 68-та минута.

Още в ответната атака Кулибали вкара за 3:2, а в 72-та Ел Ганаси реализира четвърти гол за Гент.

Любянкич получи директен червен картон 12 минути преди края на мача и по този начин възстанови численото равенство на терена. Чевалиер вкара за 4:3 в 88-та минута, а в самия край на мача голмайсторът на Гент от мача с Левски – Азофейфа оформи крайното 5:3.

В класирането Гент е на пето място с 13 точки, на 6 зад лидера Генк.