Цветана Пиронкова стартира с победа участието си на силния турнир "Пан Пасифик Оупън" в Токио с награден фонд 2 млн. долара. Първата ракета на България победи местната звезда Аюми Морита с 6-3, 7-5 за един час и 39 минути.

Мачът започна отлично за Цвети, която поведе с 5-0. При 5-2 в нейна полза срещата бе прекъсната за кратко заради дъжд.

В крайна сметка сетът приключи при резултат 6-3 за Пиронкова, която, обаче, срещна доста трудности във втората част.

Морита поведе с 4-1, след което Пиронкова се мобилизира и взе пет поредни гейма, за да вземе преднина 5-4.

Последва изравняване при сервис на българката, но в крайна сметка Пиронкова стигна до 7-5 и реши спора в два сета.

С класирането си за втори кръг тя заработи 10 275 долара и 70 точки за световната ранглиста. Във втори кръг съперничка на най-добрата ни тенисистка ще бъде победителката от мача Надя Петрова - Роберта Винчи.