Съперникът на Левски в Лига Европа – Спортинг Лисабон отново не успя да победи в португалския шампионат, въпреки че само преди няколко дни разби българския тим с 5:0. В предпоследен мач от седмия кръг на шампионата Спортинг завърши наравно 1:1 като гост на Бера Мар.

Резултатът в мача бе открит в 38-ата минута, когато домакините поведоха с попадение на Фернандес Гарсия Ренан. Само три минути по-късно обаче, гостите от Спортинг се върнаха в мача, когато Жоао Перейра изравни. През второто полувреме нови голове не паднаха и така Спортинг загуби нови точки в първенството.

Спечелената точка изкачи Спортинг с едно място напред във временното класиране. Тимът от Лисабон вече е на осма позиция, с равен брой точки със Сетубал.