Ботев Пловдив увеличи аванса си пред Нефтохимик, след като победи с 2:1 отбора на Свиленград на неутралния терен в Чирпан.

В същото време бургазлии завършиха 2:2 при гастрола си на Гигант Съединение в друга среща от Югоизточната В група.

На стадиона в Чирпан, символичните домакини от Свиленград поведоха с ранен гол на Димитър Бахчевански в 3-ата минута.

Канарчетата успяха бързо да изравнят след дежурния гол на Атанас Курдов в 15-ата минута.

Победният гол за Ботев реализира влезлият като резерва Иван Площаков, който бе най-съобразителен след изпълнение на ъглов удар в средата на второто полувреме.

По същото време Нефтохимик пропиля два гола аванс и изпусна скъпоценна победа в двубоя си срещу Гигант. Гостите от Бургас дръпнаха с два гола на Васил Даменлиев, който бе точен в началните минути на двете полувремена.

Петьо Димитров върна отбора на Съединение в мача след точно изпълнен пряк свободен удар.

Домакините останаха с човек по-малко 15 минути преди края на срещата, след като Николай Коев бе изгонен за два жълти картона.

Гигант изненадващо стигна до точката с гол на Благовест Зайцев в 88-ата минута, който е син на бившият футболист на Ботев Пловдив и Левски Тодор Зайцев.

След десетия кръг в първенството Ботев е лидер с актив от 28 точки, докато Нефтохимик е с 23 точки.