Поставената под номер 1 в основната схема Петя Неделчева се класира за четвъртфиналите на сингъл и на двойки на Открития международен шампионат на България по бадминтон с награден фонд с награден фонд 15 000 долара, което се провежда в зала "София".

Неделчева записа две победи на сингъл. В първия кръг тя нямаше никакви проблеми и спечели срещу Алекс Лангли (Англия) с 2:0 (21:7, 21:9) гейма за 23 минути. На осминафиналите най-добрата българска състезателка отстрани Димитрия Попстойкова с 2:0 (21:11, 21:11) гейма за 35 минути. На четвъртфиналите Петя Неделчева ще срещне германката Карин Шназе.

Втората ни ракета Линда Зечири победи в първия кръг Сара Уокър (Англия) с 2:0 (21:18, 21:15) гейма за 34 минути, а на осминафиналите се справи със Соня Оларю (Румъния) с 2:0 /21:8, 21:16/.

Диана Димова пък спечели в първия кръг срещу Бистра Манева (България) с 2:1 (14:21, 24:22, 21:15) гейма за 45 минути, а на осминафиналите загуби от номер 6 в схемата Клой Магий (Ирландия) с 0:2 /16:21, 13:21/.

На двойки жени Петя Неделчева и Анастасия Руских (Русия), които са номер 1 в схемата, почиват в първия кръг, а на осминафиналите се наложиха над представителките на Израел - Дана Кац и Алина Пугач, с 2:0 /21:8,21:6/.

На смесените двойки номер 2 в схемата Диана Димова и Стилиян Макарски се класираха за четвъртфиналите след победа над Йоргос Хараламбидис и Ане Халд Йенсен (Гърция) с 2:0 (21:12, 21:16) гейма за 25 минути и следващите им съперници са англичаните Марк Мидълтон и Алиса Лим.

Една българска двойка-мъже достигна до четвъртфиналите - Борислав Андреев/Симеон Мотев, които победиха друга българска двойка - Юлиян Христов/Саркис Агопян, с 2:1 /23:25,22:20, 21:13/.

При мъже-сингъл България няма предсдтавител на четвъртфиналите, след като най-добрият ни състезател Стилян Макарски загуби във втория кръг.

Състезанието продължава утре с четвъртфиналите и полуфиналите в петте категории, а в неделя от 10.00 часа са финалите.