В Металург ще разчитат пак на Чавдар Янков
В Металург ще разчитат пак на Чавдар Янков
Българският треньор на Металург Донецк Николай Костов обяви, че отново възнамерява да използва услугите на родния национал Чавдар Янков. В момента Янков играе под наем в Ростов.

„С Чавдар не сме се разделили окончателно. Договорът му с Ростов изтича след два месеца, и тогава го очаквам в Донецк,” коментира Костов пред официалния сайт на клуба. „Естествено, че все още разчитам на него. Това важи и за Дишленкович.”

След загубата от Шахтьор Донецк, Костов отбеляза: „Постепенно се събираме като състав, защото ключовите ни играчи се завръщат. Днес нямахме и късмет, ако бяхме си реализирали положенията, може би щеше да е различно.”

Днес след месеци извън терена, в игра за Металург се завърна и Велизар Димитров. Костов обаче не рискува с него и го остави само 56 минути, след което пусна екс-футболиста на Левски Зе Соарес на мястото на българския полузащитник.