Филип Виденов записа шест точки в първия си мач с екипа на Асеко Проком в най-силния европейски клубен турнир по баскетбол – Евролигата. Виденов игра 20 минути срещу Химки, при гостуването в Русия, но тимът му отстъпи след много борба със 76:82.

Двубоят бе равностоен, с леко предимство за домакините. След първата четвърт Химки имаше аванс от четири точки, но до почивката той бе стопен само на две – 37:35. До този момент Филип бе играл само пет минути, и нямаше късмет в стрелбата си.

Второто полувреме продължи кош за кош, а след появата си Виденов бързо наниза две тройки, а взе и няколко борби. Той обаче бързо натрупа нарушения, и в края на срещата бе принуден да седне на пейката.

Последната част започна по-добре за Химки, като авансът на руснаците достигна до 11 точки. Все пак Асеко Проком имаше достатъчно възможности да изравни, след като намали изоставането си в края, но заради много разсеяната си игра в отбрана не се възползва от тях. По-малко от минута преди сирената Ян-Хендрик Ягла вкара страхотна тройка от върха, за да направи 79:76, но оттам полският шампион не успя повече да отбележи през защитата на домакините, а получи цели седем точки в своя кош.

Виденов завърши с шест точки, три борби и открадната топка в актива си. Най-резултатен за неговия тим бе другото ново попълнение – Джей Ар Гидънс с 20 точки и 10 борби. Кийт Лангфорд бе най-полезен за Химки със 17 точки и шест борби.

Следващият мач на Асеко Проком в Евролигата е на 27 октомври срещу Каха Лаборал.