Българският футболист Илиян Мицански отново остана извън групата на своя отбор Кайзерслаутерн, който загуби с 1:2 гостуването си на Фрайбург в мач от 9-тия кръг на Бундеслигата.

Моравек даде преднина на „лаутерите” в началото на мача, но Фрайбург стигна до победата след голове на Сисе и Рийзингер.

Продължава слабото представяне на Шалке в първенството. „Кралскосините” завършиха при нулево равенство като гости на Айнтрахт Франкфурт, като домакините повече могат да съжаляват за изпуснатите две точки.

Хановер победи Кьолн с 2:1 след два гола на Дидие Я Конан. За „козлите” Ланиг реализира почетното попадение.

Със същия резултат Нюрнберг победи Волфсбург. Гюндоган даде предимство на домакините, но Графите изравни още преди края на първото полувреме. Франтц донесе успеха за Нюрнберг в 63-та минута.

Вердер записа категорична победа с 4:1 при гостуването си на Борусия Мьонхенгладбах. Марин, Уесли, Хънт и Писаро вкараха головете за „бременските музиканти”, а автогол на Мертезакер бе единственият хубав момент за домакините.

В петък Хамбургер и Байерн завършиха 0:0.