Съперникът на българския Левски в турнира за Лига Европа – Лил, постигна категорична победа в надпреварата за Купата на лигата във Франция. Домакините се наложиха безпроблемно с 4:1 над Каен и по този начин си осигуриха участие в следващия етап на турнира.

Тимът на Лил бе облагодетелстван и от факта, че гостите от Каен набързо останаха с човек по-малко на терена, след като Ниве си изкара два жълти картона до 38-ата минута.

Головият рецитал на „Стад Метропол” започна още в 8-ата минута, когато Кабайе откри за „песовете”. Само пет минути по-късно гостите от Каен изравниха, чрез Ятабаре. След този гол обаче единственият тим на терена бе този на домакините.

Минута преди края на първата част отново Кабайе даде преднина на Лик с точно изпълнена дузпа, а в началото на второто полувреме Жервиньо направи 3:1. В 74-ата минута Азар оформи крайното 4:1.

По-рано днес шампионът Олимпик Марсилия взе минимална победа над Гингам като гост с 1:0.