Съперникът на ЦСКА в Лига Европа – Бешикташ, записа победа в турското първенство с 2:1 над Сиваспор. Домакините успяха да вземат трите точки в мача от 10-я кръг без да се напъват особено.

Бешикташ водеше в резултата с 2:0 още до 23-та минута. Дейвсън Бобо изведе своите напред само пет минути след първия съдийски сигнал. След натиск от страна на домакините, Несип Юсал се разписа за 2:0. Резултатът се задържа такъв до края на първото полувреме. След подновяването на играта Сиваспор опита да се върне в мача и успя да го направи в 67-та минута, като влезлият като резерва Рикардо Педриел оформи крайното 2:1.

Въпреки инкасирания гол, Бешикташ продължи да доминира и след това, но до ново попадение така и не се стигна.

След спечелените три точки съперникът на ЦСКА в Лига Европа заема 6-о място в подреждането на турското първенство с 16 точки. Сиваспор пък е в зоната на изпадащите – 16-а позиция с едва 7 пункта.