Оксер стана първият отбор, достигнал полуфинал в турнира за Купата на Лигата във Франция. Тимът се справи с 2:0 на свой терен срещу Сент Етиен, и вече чака своя съперник в двубоя преди финала.

И двата гола паднаха от дузпи, по една през всяко от двете полувремена. Беноа Педрети откри резултата в 16-та минута, а в 49-та отново от бялата точка Дариуш Дудка направи 2:0.

Оксер определено продължава да демонстрира отлична форма, и няма загуба в последните пет мача, в които записа четири победи. След силния старт на сезона път Сент Етиен регистрира трето поредно поражение, и вече е далеч от доброто начало.

Останалите три четвъртфинала са утре: Валенсиен – ПСЖ, Монпелие – Лил, Олимпик Марсилия – Монако.