Велизар Димитров бе титуляр за Металург Донецк при равенството 1:1 като гост на Оболон в среща от 17-ия кръг на украинското първенство.

Домакините от Киев поведоха в резултата в шестата минута с гол на Сергий Кучеренко от дузпа, отсъдена за нарушение на нигериеца Деле Аделейе срещу Мандзюк в наказателното поле.

Водените от българина Николай Костов гости изравниха резултата две минути преди почивката, когато португалецът Шина намери Мусавенгоси Мгуни, който на 2 метра от врата не пропусна да прати топката в мрежата на столичани.

Велизар Димитров бе заменен на полувремето от Филипе Тейшейра, а през втората част ново попадение не падна. Бившето крило на Левски Зе Соарес игра 90 минути за тима от Донецк, като в последните секунди на двубоя с Оболон бе заменен от румънеца Чиприан Танаса.

Металург е на десето място в украинския шампионат с 19 точки, като е на шест точки зад местата за Лига Европа и на пет точки над изпадащите, като е с мач повече от другите тимове.

Новините от света на футбола четете със съдействието на bwin.