Ценен успех в поредния кръг от елитното футболно първенство на Египет извоюва воденият от Стойчо Младенов тим на ЕНППИ.

Неговите играчи надвиха като домакини в Кайро отбора на Ал Итихад /Александрия/ с 2:0. ЕНППИ поведе с попадение още във 2-та минута на мача, когато точен бе Ахмед Абдул Захер. Нападателят вкара и вторият гол в мача за победителите в 78-а минута.

По този начин с новите три точки в актива си ЕНППИ се качи на трето място във временното класиране на египетския шампионат. Отборът дели тази позиция с Ел Шорта, като и двата тима имат по 17 точки и плюс 4 голова разлика. ЕНППИ обаче е реализирал две попадения повече.

Това бе първи мач за воденият от Стойчо Младенов клуб, след поредната пауза в местното първенство. Също така и първи успех, след една загуба и едно равенство.