Първата ракета на България Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите „Чалънджър” във финландския град Хелзинки с награден фонд 106 500 евро. В среща от втория кръг Димитров победи Константин Кравчук (Русия) с 6:3, 5:7, 7:5.

В началото на мача българинът направи пробив, поведе с 3:1 и спечели сета с 6:3.

Във втората част Кравчук поведе с 3:0, но с пробив в 9-ия гейм Димитров намали 4:5, а след това изравни 5:5. Руснакът спечели сета след пробив за 7:5.

В третия решителен сет Григор Димитров проби сервиса на съперника си в 11-ия гейм, поведе с 6:5 и при свой сервис спечели двубоя.

На четвъртфиналите Григор Димитров ще срещне Юлиан Райстер. Германецът е на 24 години и е 113-ти в световната ранглистата.

С достигането си до четвъртфиналите Григор Димитров спечели 25 точки за световната ранглистата.