Станислав Манолев игра 90 минути за своя отбор ПСВ Айндховен при победата с 2:1 като гост на Сампдория в мач от група I на Лига Европа. По този начин холандския гранд се класира за 1/16-финалите на турнира.

Мачът започна добре за домакините, които поведоха в 24-та минута, след като Рето Циглер подаде към Джампаоло Пацини, който се разписа за 0:1.

През второто полувреме обаче футболистите от Холандия имаха надмощие и логично стигнаха до победата.

В 51-та минута Ибрахим Афелай подаде към Ола Тойвонен, който засече топката с глава и я прати във вратата на Курчи.

Сампдория завърши мача с човек по-малко, след като Марингуло бе изгонен за втори жълт картон в 89-та минута.

В даденото от съдията продължение ПСВ стигна до победния гол в мача, след като се получи разбъркване в наказателното поле на Сампдория и топката стигна до Тойвонен, който на празна врата вкара за 1:2.

В другия мач от групата Металист победи с 2:1 Дебрецен и по този начин украинския отбор също се класира за следващата фаза на Лига Европа.