Лил победи Лориен в мач с цели 9 гола. Двубоят от 16-тия кръг на Лига 1 завърши 6:3 за съперника на Левски в Лига Европа, който отново оглави класирането, поне за няколко часа.

Двубоят трябваше да се играе в събота, но тогава бе отложен заради силния снеговалеж и в крайна сметка се игра в неделя.

Кевин Гамейро откри резултата за гостите от Лориен в 6-та минута, но 5 по-късно Муса Соу изравни, а автогол на Максим Бака в 18-та даде аванс на Лил. В самия край на първата част отново Гамейро възстанови равенството.

В началото на втората част двата отбора си размениха по още едно попадение чрез Соу (48’) и Китамбала (57’) за 3:3. До края на мача обаче на терена имаше само един отбор – този на Лил, който вкара още три гола чрез Жервиньо, Соу и Фро, с което си осигури победата с 6:3.

Лил е първи с 28 точки, на една пред Рен и две пред Марсилия и Лион. Шампионите обаче имат мач по-малко. Лориен е на 12-а позиция с 21 точки.