Севиля продължава напред, а Борусия Дортмунд отпадна от Лига Европа, след като двата отбора завършиха наравно 2:2 в директен спор за класиране в следващата фаза на турнира.

Равенството устройваше испанците, които имаха преднина от една точка пред лидера в Бундеслигата. Дортмунд бе много близо до успеха, който да ги класиране напред, но в крайна сметка не успя и ще трябва да се съсредоточи в битката си за титлата в Германия.

Шинджи Кагава откри резултата за немците още в 4-та минута, но Ромарик и Фредерик Кануте набързо обърнаха развоя с голове в 31-та и 35-та минута.

Още в началото на второто полувреме Невен Суботич изравни за 2:2, но до края на мача “жълто-черните” не успяха да стигнат до нов гол.

В другия мач от групата, който бе без никакво значение, Карпати постигна първата си точка след 1:1 с лидера Пари Сен Жермен.

ПСЖ завърши на първо място с 12 точки, следван от Севиля с 10. Дортмунд с 9 и Карпати с 1 отпадат от надпреварата.