Страхотен първи мач през 2011-та година изигра националът Деян Иванов в Италия. Неговият тим Монтегранаро победи Терамо с 83:80 точки като домакин, а Иванов бе най-добър за победителите.

Той завърши с дабъл-дабъл, след като реализира 27 точки и овладя 10 борби. Монтегранаро поведе от самото начало, а още в първата част Иванов вкара 13 точки. През третата част Монтегранаро успя да вземе двуцифрена преднина, а пред последната водеше с 66:57. Гостите намалиха на 2 точки, 16 секунди преди края, но Деян Иванов вкара два наказателни удара и на практика реши срещата, пише bgbasket.com. Монтегранаро е един от седемте отбора, които делят 4-10 място в италианската лига с актив от 6 победи и 6 загуби.

Светислав Пешич и воденият от него Валенсия надиграха Кахасол Севиля с Калоян Иванов със 78:73 точки в Испания. Мачът се реши в последните минути. Валенсия спечели първите две части и на почивката водеше с 45:37 точки. През третата част Кахасол игра силно в защита и след края й успя да изравни – 55:55. В последните минути на мача домакините използваха по-добре шансовете си и стигнаха до успех.

Калоян Иванов игра 19 минути в срещата и завърши с 8 точки. След 12 кръга в испанската АСВ лига Кахасол дели 8-12 място със 7 победи и 7 загуби.