Отборът на ЦСКА загуби от Кралово поле Бърно (Чехия) с 0:3 (16:25, 19:25, 13:25) гейма първата си среща от 1/16-финалите на европейския клубен турнир по волейбол за жени "Чалъндж къп".

"Червените" не успяха да окажат никаква съпротива на съперничките си и загубиха мача само за 63 минути игра. Българските волейболистки не успяха да противодействат на чехкините, които доминираха по всички показатели. И през трите гейма домакините взимаха аванс още от самото, като до края запазваха разликата и сравнително безпрепятствено стигаха до 25-тата точка.

Положението се влоши още повече в средата на втория гейм, когато основната състезателка на „армейките” Габриела Цветанова получи контузия в десния си глезен и бе принудена да напусне игрището.

Реваншът между двата тима е на 11 януари, като нашите приемат Кралово Поле в зала Христо Ботев от 17:00 ч.