Литекс победи Беса с 3:0 в първата среща между двата тима от втория предварителен кръг на турнира за Купата на УЕФА.

Така само чудо може да попречи на българския отбор да продължи в първия редовен кръг от турнира.

Два гола за ловчанлии вкара Ивелин Попов, който бе точен в 13-та и 20-та минути. Третият гол за гостите бе дело на Бето в 32-та.

Първото попадение във вратата на Беса падна след триходово взаймодействие на Уелингтом, Бето и Ивелин Попов. Том поведе атаката за Литекс, подаде към Бето, който елегантно чукна към Ивелин Попов. Юношата на Левски мина вратаря на албанците и вкара за 0:1 в 13-та минута от началото на срещата.

Ивелин Попов вкара и второто попадение в мача. Това се случи в 20-та минута. Отново Уелингтом и Бето бяха основни действащи лица при атаката на българския тим. Том подаде хубаво към Бето, който намери Попов и той отново не сбърка.

Ивелин Попов не спря да тормози защитата на Беса и бе с основна заслуга за 3:0. След. центриране към него, той би с глава би към вратата и след лошата намеса на Зендели, топката попадна в Бето, който отбеляза третия гол във вратата на албанския страж.

През второто полувреме мача се доиграваше. В началото, играчите на Литекс показаха, че искат да държат инициативата, да владеят топката продължително и да организират атаки. Албанските футболисти не успяха да сътворят нищо особено и единствено успяха да не получат четвърто попадение.

Към средата на вторите 45 минути българите спряха да натискат своите противници. 10-на минути преди края на срещата, зрителите на стадиона започна да напускат местата си.

Впечатление в българския отбор направи липсата на желание за комбиниране между Бето и влезлия на полувремето Крум Бибишков.

Аликай бе най-дейният състезател от албанския тим.

Съставите:

Беса: 12 Зендели, 22 Красни, 26 Дуро, 2 Меркири, 7 Нана, 78 Пекири, 20 Алкай, 28 Велиай ('46 Нуги), 9 Джихани ('60 Кайа), 99 Елокан (46' Арапи) , 11 Ишиака

Литекс: 12 Тодоров, 2. Р. Попов, 22 П. Николов, 6. Юрас, 8 Уелингтом ('46 Дуду) , 10 Сандриньо, 11 Бето, 16 Манолев, 17 Бударен ('46 Йеленкович) , 5 Венков, 32 И. Попов ('46 Бибишков).