Волейболният отбор на Град Белоградчик спечели турнира „Мемориал Петя Иванова” във Враца. В надпреварата участваха четири тима – два отбора на Ботев Враца, Град Белоградчик и ВК Етрополе. Това бе и първа официална проява на новосформирания мъжки отбор на Ботев.

В полуфиналните двубои жребият противопостави първия отбор на Ботев срещу Етрополе, а вторият врачански състав срещна състава на Град Белоградчик. Ботев 1 се наложи с 3:2 гейма над Етрополе, а във втория същия резултат постигна Град Белоградчик срещу Ботев 2.

В истинско украшение на турнира се превърна финалната среща. Отборите на Ботев 1 и Град бяха съвсем равностойни. Въпреки оспорваният мач спонсорирания от ЧСИ Милен Бъзински отбор на Град Белоградчик победи с 3:1. Последният четвърти гейм бе изключително напрегнат и завърши с победа за Белоградчик с 32:30 точки.

Организаторите връчиха и индивидуални награди: за най-добър нападател - Мирослав Георгиев (Етрополе); най-добър разпределител - Тими Валентинов (Ботев 1); най-добър либеро - Ивослав Маринов (Град) и най-комплексен състезател - Светослав Трифонов (Ботев 2).