Кими Райконен спечели по категоричен начин надпреварата за Голямата награда на Белгия на пистата „Спа”. Втори завърши неговият съотборник Фелипе Маса.

С двойната си победа, Ферари си осигури и на теория титлата при конструкторите, след като точките на Макларън бяха отнети заради обвиненията в шпионаж.

Пилотите на „сребърните стрели” Фернандо Алонсо и Люис Хамилтън завършиха съответно 3-ти и 4-ти. По този начин испанецът намали преднината на Хамилтън в шампионата и в момента разликата между двамата е едва 2. Пилотите на Ферари също се доближиха до лидерите и битката до края на шампионата ще бъде непредсказуема. Райконен е на 13 точки зад лидера Хамилтън, а Маса на 20.

Това пък бе трета двойна победа за Ферари в последните 5 състезания.

Двата водещи тима бяха избрали сходни стратегии с по две влизания в бокса. Още след старта Фераритата взех преднина и до края на състезанието на дадоха шанс на конкурентите си. Хамилтън се опита да изпревари Алонсо, но това не му се отдаде и испанецът се качи на стълбичката заедно с Райконен и Маса.

До края на надпреварата във Формула 1 има още 3 състезания – в Япония, Китай и Бразилия