Байерн Мюнхен победи с минималното Белененсеш в първия мач от първия кръг на турнира за Купата на УЕФА. В герой за домакините се превърна Лука Тони, който в 34-та минута оправда очакванията на феновете и ръководството.

Новото попълнение на немския тим вкара победното попадение още преди почивката, за да успокои привържениците на отбора. Въпреки опитите на португалците до втори гол не се стигна.

Аякс постигна очаквана победа над Динамо Загреб в мач от първия кръг на турнира за Купата на УЕФА. Холандският тим се наложи с минималното 1:0 като гост.

Въпреки че демонстрира класа още през първите 45 минути на двубоя, играчите на Аякс стигнаха до гол едва в 62-та чрез Денис Ромедал. Носителят на Суперкупата на Холандия ще има по-лесната задача в срещата-реванш след две седмици, когато приемат Динамо на своя стадион.

Паниониос постигна отличен турнирен резултат в първия си мач срещу Сошо след победа като гост с 2:0. Попаденията за гърците вкараха Джебур в 27-та и Фернандес 54-та минути.

Бран – Брюж – 0:1

Хамабри – Брага 2:1