Литекс победи Ботев Враца с 3:2 в контролна среща, играна на стадион „Вихрен“ в Сандански. Христо Стоичков и Тони Здравков заложиха на две напълно различни единайсеторки през двете полувремена и така на терена се изявиха цели 44 футболисти.

ВИДЕО и СНИМКИ: Литекс победи Ботев Враца с 3:2, 44 футболисти играха в контролата

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

Резултатът бе открит в 26-а минута, когато Христо Янев реализира от пряк свободен удар от 28 метра. Опитният халф изпрати коварно топката в наказателното поле, тя тупна пред вратаря Митов, подлъга го и влетя в долния му ляв ъгъл.

В 34-а минута Ботев успя да изравни след грешка в отбраната на Литекс. Топката бе лошо върната към вратаря Илко Пиргов, той не успя да я спре и намиращия се на близо Ивайло Данчев я вкара за 1:1.

Ловчанлии излязоха отново напред в резултата в началото на второто полувреме. Янаки Смирнов получи топката на границата на наказателното поле, пусна надясно към нахлуващия Галин Иванов, който стигна до аутлинията и върна топката назад. Тя попадна в младия Никола Колев, който от 12-13 метра по диагонала я изпрати в долния десен ъгъл на вратата на Ботев.

Сценарият се повтори и врачани изравниха за втори път в мача. В 68-а минута Илия Илиев проби отдясно и намери в наказателното поле Лъчезар Балтанов, който от десетина метра изпрати топката без проблеми в левия ъгъл на вратата на Александров за 2:2.

Двубоят отиваше към реми, когато в 90-а минута Литекс все пак стигна до победата. Колев центрира от корнер отдясно на вратата на Ботев Враца, топката прелетя над цялата защита на врачани, Галин Иванов я свали с гърди на Момчил Цветанов, който на метър от голлинията я чукна в левия ъгъл на вратата за крайното 3:2.

Ето и футболистите, които използваха двамата треньори:

Литекс: Пиргов, Попов, И.Миланов, Бодуров, Занев, Цветков, Т.Костадинов, Янев, Мирасема, Ваюши, Г.Миланов (Александров, Динчев, Итуа, Жос, Николов, Руменов, Цветанов, Борисов, Г.Иванов, Смирнов, Колев)

Ботев Враца: Митов, Ан.Петров, Альошев, Пенчев, Маринов, Валериев, Чалъков, Христов, М.Петров, Данчев, Владинов (Цветковски, Куанг, Ковачев, Найденов, Ванков, Балтанов, Коконов, Раденцов, Илиев, Б.Костадинов, Мирчев)