Левски разгроми ЦСКА 110:82 в мач, предварително смятан за дерби. „Сините” бяха безмилостни и диктуваха играта през целия двубой. Те натрупаха огромна преднина още в първата четвърт, която спечелиха с 33:12. и бяха още по-резултатни през втората част, когато заковаха 35 точки. Така на полувремето домакините в препълнената зала „Триадица” вече водеха с убедителното 68:36.

След почивката ЦСКА се окопити и благодарение на поразпусната защита на Левски успя да намали разликата, но въпреки всичко не впечатли с играта си.

„Червените” направиха твърде много грешки, а играта им в отбрана бе сведена до пълен минимум. Видял аванса на своите момчета да се стопява, старши треньорът на Левски Любомир Минчев веднага стегна играчите си и те бързо възстановиха преднината си. Така се стигна до крайния резултат - 110:82.

Левски превъзхождаше категорично ЦСКА под коша в борбите, особено в защита. Домакините завършиха и с впечатляващите 29 асистенции в актива си. Въпреки голямата разлика, двубоят бе атрактивен с много забивки от страна на Станислав Славейков и Роб Престън от Левски, както и американеца на ЦСКА Лавел Пейн.

Най-полезен за победителите бе капитанът на Левски Стефан Георгиев, който беше почти перфектен в своята статистика. По-големият брат от семейство Георгиеви завърши с 23 точки, 10 борби и 3 асистенции, като пропусна само един от всичките си общо 10 изстрела от игра.

Станислав Славейков наниза 22 точки. С по 15 се отличиха Ростислав Диков и Златин Георгиев, като първият се отчете с 9 асистенции, а вторият добави 7.

За ЦСКА на ниво бе единствено капитанът Георги Давидов, записал 25 точки и 8 борби. Пейн вкара 23 точки и добави 10 борби, но въпреки това представянето му не може да бъде определено като оптимистично.

Така след успеха, Левски заема второто място във временното класиране с 12 точки, колкото има и третият Черно море. Лидер е ЛукОйл Академик.