Милан победи Шалке с 1:0 в контролна среща, играна пред над 40 хиляди зрители в Гелзенкирхен.

По този начин „росонерите“ успяха да запишат първа победа в подготовката, след като преди това загубиха от Ювентус и Интер за купа ТИМ. Така те успяха да зарадват, макар и малко, своите привърженици, които са бесни заради продажбата на Златан Ибрахимович и Тиаго Силва.

През първото полувреме играта беше равностойна, но липсваха головите положения. На почивката Шалке направи доста промени, които отслабиха мощта на отбора и Милан успя да стигне до победен гол. Той падна в 64-а минута, когато Урби Емануелсон бе точен от малък ъгъл.

Съставът на Милан: Амелия, Де Чилио (65' Тайво), Бонера (46' Йепес), Ачерби, Месба (46' Антонини), Фламини (46' Траоре), Амброзини (70' Ганс), Емануелсон (70' Кристанте), Боатенг (55' Валоти), Робиньо, Ел Шаарави