Берое загуби с 1:2 от завършилия на четвърто място в грузинското първенство отбор на Динамо Тбилиси в третата си контролна среща, която се игра в Зрече (Словения).

Старозагорци имаха надмощие през целия мач, по-дълго контролираха топката и създадоха повече опасности пред вратата на Динамо Тбилиси.

Давид Каядо центрира от корнер в 11-та минута в наказателното поле на Динамо, след което Везалов стреля с глава, но топката срещна десния стълб на вратата на Сепиашвили. Минута по-късно Ливраменто стреля с глава от малък ъгъл, но прати топката над вратата.

Динамо Тбилиси поведе с 1:0 в 25-та минута, когато Алваро центрира от фаул в наказателното поле на Берое, където Кхиванеишвили игра с глава и продължи към Папава, който отблизо прати топката във вратата на Акалски.

Берое можеше да изравни резултата в 31-та минута, когато Елио Мартинс отправи хубав удар, а Сепиашвили не се намеси убедително, но имаше късмет топката да се удари в напречната греда. В 36-та минута Елиаш подаде към Тодор Христов, който продължи към Педро Еуженио, а той стреля от границата на наказателното поле на Динамо, но след удара му топката излезе в аут.

СНИМКИ: Берое игра силно, но загуби от Динамо

източник: beroe1916.com

Динамо Тбилиси отбеляза втори гол в 46-та минута, когато Робертиньо проби от дясно и стреля, но Акалски спаси, след което топката попадна в Отар Кхиванеишвили, който стреля от 12 метра, кълбото рикошира и стигна до Алберт Ягуе, който отблизо вкара.

Педро Еуженио стреля от фаул в 52-та минута, след което Заркуа се намеси и спаси.

Берое намали пасива си в 65-та минута, когато Давид Каядо центрира отляво в наказателното поле на Динамо и Елио Мартинс с глава прати топката във вратата на Заркуа.

Каядо направи добър пробив в 75-та минута, след което стреля от малък ъгъл, но изпрати топката в аут.

Ваня Джаферович вече се присъедини към лагера на Берое в Рогла и изгледа контролата срещу Динамо Тбилиси.

Следващата контрола на Берое е в събота (28-и юли) срещу ОФК Београд.

Берое: Кирил Акалски, Педро Еуженио (70’ Здравко Илиев), Димитър Везалов (78’ Мирослав Енчев), Владимир Зафиров, Веселин Пенев (78’ Дюдоне Овона), Алберто Лоузейро, Елиаш Алвеш да Силва (70’ Стефан Велев), Тодор Христов (64’ Иван Горанов), Антонио Ливраменто (78’ Мартин Райнов), Давид Каядо и Елио Мартинс.