Бенфика победи испанския шампион Реал Мадрид с 5:2 и спечели Купата на Еузебио, която беше наградата за победителя в този приятелски мач. „Белия балет“ бе без голяма част от титулярите си, макар в състава им да личаха имена като Гонсало Игуаин, Анхел Ди Мария и Кака. Португалският гранд от своя страна хвърли всичко най-добро в двубоя.

На „Ещадио да Луж“ домакините отправиха повече точни удари към вратата на Адан, а след края на двубоя гостите обясниха поражението си с изоставането си в подготовката, тъй като за мадридчани това бе втора проверка, докато Бенфика изигра четири контроли преди срещата с „кралския клуб“.

Резултатът бе открит още в 4-ата минута, когато дефанзивният халф Хави Гарсия получи добра топка от Мартинс и опъна мрежата.

Реал обаче стигна до пълен обрат само в рамките на две минути. В 18-ата Хосе Мария Кайехон пое хубав пас от Ди Мария и изравни, а малко по-късно отново бившият футболист на Еспаньол доведе нещата до 1:2 за гостите.

Авансът на Реал обаче не изтрая дълго, защото в 22-ата минута белгийският национал Аксел Витцел не остави шанс на Адан с брилянтен пряк свободен удар.

През втората част Моуриньо пусна доста от младите играчи в тима, което позволи на Бенфика изцяло да диктува играта. В 53-ата минута Енцо Перес изведе португалците напред, а 6 минути по-късно Луис Мартинс прибави и гол към асистенцията си за първото попадение.

Крайното 5:2 бе оформено в 85-ата минута, когато резервата Перес за втори път намери мрежата зад Адан.