Челси допусна шокираща загуба с 1:3 от отбора от Чемпиъншип Брайтън в контролна среща преди началото на сезона.

Лондончани започнаха мача с Еден Азар, Франк Лампард, Джон Тери и Фернандо Торес в титулярния състав.

Челси поведе в 35-та минута с гол на Франк Лампард.

Доста изненадващо Брайтън бързо успя да изравни резултата с попадение на Висенте в 39-та минута.

Ашли Барнс отблизо прати топката във вратата на Чех в 44-та минута и направи резултата 2:1 в полза на Брайтън.

Андрю Крофтс се разписа в 87-та минута и по този начин оформи крайния резултат в срещата.

През следващата седмица, в неделя, Челси излиза срещу Манчестър Сити в мача за Къмюнити Шийлд.

Челси: Чех (Търнбул 64’), Иванович, Кейхил, Тери (Давид Луис 60’), Коул, Есиен, Лампард, Рамирес, Мейрелеш (Оби Микел 45’), Азар, Торес (Лукаку 78’).