Бате Борисов и Динамо Киев вече са само на два мача от груповата фаза на Шампионската лига, след като преодоляха своите съперници в третия квалификационен кръг.

Динамо отстрани холандския Фейенорд, след като се наложи и на реванша в Ротердам с 1:0. В първия мач киевчани биха с 2:1, и така с общ резултат от 3:1 нямаха проблем да се класират за плейофния кръг.

Единственото попадение на реванша реализира Браун Идейе в самия край на срещата.

Бате Борисов също бе убедителен във втората среща, и след като допусна равенство у дома в Беларус – 1:1, във вторник вечер в победи Дебрецен с 2:0 като гост, и също с общ резултат 3:1 отива на плейоф.

Димитрий Мозолевски и Александър Володко реализираха головете за Бате Борисов, в 25-та и 59-та минути. В 57-та Дебрецен остана и с човек по-малко, заради червен картон на Балаш Николов, изпросил си две официални предупреждения само в рамките на шест минути.

Срещи-реванши от третия квалификационен кръг за място в Шампионската лига по футбол:

Фейенорд (Холандия) - Динамо Киев (Украйна) - 0:1 (1:2 в първия мач)

Дебрецен (Унгария) – Бaте Борисов (Беларус) - 0:2 (1:1)